Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6878
Stary 26.01.2010, 00:52
Pero napisał(a):Wyświetl post
Oglądałem raport z budowy stadionu narodowego i pani rzecznik powiedziała ze nie mają problemu z mrozami gdyż w miejscach gdzie wylewają betony rozkładają podgrzewane namioty. Jeśli terminy gonią to się potrafi...
Zasadniczo w namiotach wykonują tylko żelbetowe oczepy pod konstrukcje stalową. Większe powierzchnie (jak stropy, słupy) w czasie siarczystych mrozów nie są betonowane, przy niższych mrozach pokrywają beton foliami i wdmuchują gorące powietrze z nagrzewnic.
Dziwi mnie przerwanie prac - przecież zbrojenie czy postawienie szalowań pod strop poziomu 00 bez problemu można wykonywać nawet podczas mrozów, gdy temperatura podniosłaby się zalali by gotowe zbrojenie betonem. Chociaż cały styczeń i tak praktycznie nic się tam nie działo, a przecież na budowie stadionu Cracovii czy innych w Polsce (Gdańsk, Poznań, Warszawa) prace mimo podobnych temperatur cały czas trwają i to w sporym jak na takie warunki tempie.
Dokończenie tej trybuny zajmie im pewnie jeszcze z 10-12 miesięcy...
Ostatnio edytowane przez PiotrG : 26.01.2010 o godz. 00:55.
Odpowiedz cytując