Kobieta_Wislak napisał(a):

|
Ostatnio odkryłam że na gumach do żucia (zwykłe jakieś orbit) podana jest wartość kaloryczna. Jakieś tam 157 kcal opakowanie. Ale moje pytanie brzmi: Czy kalorie owe "jem" jak tylko żuję gumę czy muszę ją połknąć żeby te kalorie "zjeść"? wiem że trochę durne pytanie, ale strasznie mnie zaciekawiło jak to jest? Ktoś się zna na takich rzeczach?
|
Gumy z założenia się nie połyka

żując wyciućkasz z niej cukry i jakieś insze pierdoł, które mają kalorie. Ale ja bym się tak nie przejmował. Połowę tych kalorii zużyjesz na samo ruszanie żuchwą. Czego nomen omen nie wolno robić dłużej niż 10 minut. Serio mówię, każdy normalny dentysta to powie.