Wyświetl pojedynczy post
shad
Senior Member
 
 
Od: 11.2003
Skąd: Księżyć planety PI-ZD11, dla jajec nazwany Ziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13896
Stary 23.01.2010, 11:46
Kobieta_Wislak napisał(a):Wyświetl post
Ostatnio odkryłam że na gumach do żucia (zwykłe jakieś orbit) podana jest wartość kaloryczna. Jakieś tam 157 kcal opakowanie. Ale moje pytanie brzmi: Czy kalorie owe "jem" jak tylko żuję gumę czy muszę ją połknąć żeby te kalorie "zjeść"? wiem że trochę durne pytanie, ale strasznie mnie zaciekawiło jak to jest? Ktoś się zna na takich rzeczach?
Gumy z założenia się nie połyka żując wyciućkasz z niej cukry i jakieś insze pierdoł, które mają kalorie. Ale ja bym się tak nie przejmował. Połowę tych kalorii zużyjesz na samo ruszanie żuchwą. Czego nomen omen nie wolno robić dłużej niż 10 minut. Serio mówię, każdy normalny dentysta to powie.
Niszcz socjalizm!
Odpowiedz cytując