Wyświetl pojedynczy post
Bronex
Senior Member
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19441
Stary 22.01.2010, 18:16
Może dajmy sobie spokój z jeżdżeniem po tym biednym Juszczyku bo Skorża takimi nieroztropnościami wyrządza tylko sobie krzywdę i tak naprawdę sam fakt pretensji do piłkarza jest nie uprawniony. Pokazywanie tych filmików z Cypru gdzie Juhu daje popis swojej indolencji też źle świadczy o modelu szkolenia w naszym klubie .Ale to dla nas nowość nie jest. Wisła jest w beznadziejnej sytuacji. Nie wypracowaliśmy żadnego systemu szkolenia który by pozawalał w razie konieczności (ale nie tylko) do takiego rezerwuaru personalnego się odwołać. W niektórych klubach szkolenie wygląda bardzo dobrze (tak jak podany został przykład Legia-bramkarze). Rzecz polega na tym ,że to wszystko jest oparte na jednostkach wybitnych (doświadczenie , obserwacje , wiedza ,chęć samokształcenia , predyspozycje do przekazywania wiedzy , metodologia) a nie jest to w obszarze fundamentów zasługa systemu,którego podstawowym komponentem byłaby efektowność, wymierność. My tu piszemy ,że nie ma młodych zawodników , a Juhu wychowanek jaki jest każdy widzi. Pytanie jest takie kto u diabła tych ludzi ma szkolić? My tu utyskujemy ,że taki zawodnik nie pasuje , tamte nie grał od 10 lat w klubie ... Może wypadałoby zrobić takie okienko w którym zaczniemy transferować twórców a nie tworzywo pod budowę systemu. Nikomu nie zależy na poszukiwaniu i inwestowaniu w fachowców w tym klubie. Kto szkoli młodzież ? Za zasługi to pomniki a nie etaty ze szkodą dla przedsiębiorstwa. Zawsze to piszę. Dlaczego nikt nie rozlicza w tym klubie z efektów nikogo. Pełna doraźność. To ,że Skorża nie ma kogo wprowadzić do składu z MESA to wina tylko i wyłącznie Skorży. Koordynuje ,odpowiada za to nazwiskiem to dlaczego toleruje bajzel. Dlatego uważam ,że Skorża nie ma przede wszystkim ambicji i honoru. Nóż się w kieszeni otwiera ,żeby klub który przeszedł tyle w ostatniej dekadzie z sukcesami i porażkami ,cały czas organizacyjnie siedział w piaskownicy. Nam tak naprawdę nie trzeba transferów gotówkowych. Trzeba wreszcie inwestycji w fundamenty.
Odpowiedz cytując