Arturo napisał(a):

Dajcie spokój już z tymi wychowankami. W klubach zachodnich dają szansę młodzieży bo reprezentuje jakiś poziom. U nas (w Polsce i w Wiśle) bieda. Piłkarzy szkoli się źle lub wcale, nie eliminuje się złych nawyków, nie uczy techniki bo przecież liczy się tylko wynik - od małego. Oczywiście, że idealnie by było gdybyśmy wprowadzali co sezon jakiegoś młodziana do składu, ale ta młodzież musi dać powód trenerowi do stawiania na nich.
Wyobrażacie sobie, że kontuzji dostaje Pawełek i Kurto musiałby bronić np. z Lechem czy Legią, w meczu decydującym o mistrzostwie? Jaką macie pewność, że się nie spali psychicznie?
Co nie oznacza, że decyzja o zatrudnieniu Juszczyka jest dobra - ta decyzja jest fatalna. Jedynym jej usprawiedliwieniem może być chęć zakontraktowania jakiegoś upatrzonego zawodnika od czerwca.
Nie oszukujmy się - w klubie nie ma pieniędzy, ewentualna gotówka pójdzie pewnie na 1-2 zawodników (raczej na pewno kogoś z obecnie testowanej trójki).
|
Wiadomo, że z pustego... ale skąd mamy wiedzieć, że puste? Burliga w tamtym sezonie w ME był najlepszym strzelcem jesieni - i co? NTP zabrał go na zgrupowania przed rundą wiosenną, po czym za pięć 12 wypożyczył do Floty. Gdzie tu sens i logika? Przygotowujesz się, ogrywasz łapiesz wspólny język z kolegami, po czym wyjeżdżasz do innego zespołu tuż przed startem rundy.