Kamil_mchw napisał(a):

jak zrobić sos który dają w chińskiej restauracji do ryżu albo frytek taki czerwony, wodnisty...
|
Składniki:
- 4 łyżki cukru,
- 3 łyżki octu (ale nie spirytusowego)
- 1 mała puszka ananasów, pokrojonych na małe kawałki i sok z tej puszki,
- 1 szklanka ketchupu,
- 1 łyzka korzenia imbiru (najlepiej surowego startego)
- 1/2 szklanki wody,
- 1 łyżeczka soli,
- 1/2 łyżeczki pieprzu.
Przygotowanie jest bardzo proste. Połączyć składniki i gotować ok 10 min. na małym ogniu
Albo zobacz sobie sosy Tao-Tao
słodko-pikantny albo
słodki sos chili (ja je czasem mieszam i podgrzewam lekko i jest git)
smacznego
