Arapaho napisał(a):

Oczywiście ze klub mógł wydac te 2 mln a może i więcej - ale nie wydał a problem jest w tym ze ty negujesz to ze ktoś domaga się w tym mieście normalności - komentujac to jako zrzędzenie.
Majchrowski nie musiałby nawet fizycznie dawać kasy na zaplecze treningowe ale np.zwolnić klub z oplat za stadion z zastrżeniem wybudowania w rok za te pieniądze np.6 boisk treningowych z czego tylko np.2 dla I druzyny a reszta dla dzieciaków .Co nie da się wystarczy pomysleć.A pewnie tez kilka innych sposobów by bylo.
Mówie to wszystko w kontekscie tego że jeden klub dostaje 3-4 zabawki a drugi jedną i do tego wadliwą.Jesli nikt by nic nie dostawał albo stosunek był 1:1 to pewnie nie byłbym szcześliwy no ale skoro nie ma kasy , jest bieda, brak nawet tych marnych 1,2mln zł które Majchrowski dał ostatnio na premię swoim ciężko pracującym urzędnikom to nie powiedziałbym słowa na ten temat i wieszałbym psy na nieudolnym zarządzaniu klubem.
Mat Mario może wyliczysz ile miasto musiałoby wydac na promocje jeśli nie Wisła (a wydawało np.na bzdurne reklamy w BBC) oraz policz koszty roczne oplat SSA za stadion (których nie będzie u konkurentki)- odejmij o tego co dostajemy i powiedz że oni sa dyskryminowani.
|
Troszeczkę Cię fantazja poniosła. Boisko treningowe z prawdziwego zdarzenia musi mieć podgrzewaną murawę i oświetlenie. Za roczną kwotę wynajmu stadionu nie starczyłoby więc na jedno boisko, a gdzie tu mowa o 6? Druga rzecz. Jest to prawnie nie realne. Prawo mówi, że za wynajem obiektu należy zapłacić min 1% wartości obiektu. Będąc przy boiskach treningowych, muszę powiedzieć, że niedawno wpadłem w szok. Przeczytałem newsa na oficjalnej o Janasie, który pojechał na staż do Francji. Bordo ma 12 boisk treningowych, a my jedno

zawsze byłem zdania że powinniśmy bać przykład z takich klubów jak właśnie Bordo czy np PAO. Klubów, które nie wydają fortuny na transfery, a mimo to radzą sobie bardzo dobrze w swoich silniejszych niż nasza, ligach i w pucharach. Teraz to troszeczkę zweryfikowało moje zdanie. Za niedługo się okaże, że to nie w/w kluby musimy gonić, a np taką przeciętną sportowo Cracovię. I ostatnia rzecz jeśli chodzi o boiska treningowe. Majchrowski dał ciała przy realizacji przebudowy stadionu przy Reymonta. Przykładowo stadion Legii. W przetargu była zamieszczona budowa boiska treningowego. To boisko jest już gotowe, oświetlone, nowiutkie. U nas natomiast nie ma nawet w przetargu murawy na stadionie
