Cytat:
Potwierdziły się informacje, które opublikowaliśmy rano. Napastnik Legii Warszawa Adrian Paluchowski został wypożyczony do Piasta Gliwice. Jak informuje serwis sportslaski.pl, "Paluch" dopełnił już większość formalności związanych z przenosinami do śląskiego zespołu. W swoim nowym klubie Paluchowski pojawi się w poniedziałek. Spędzi w nim najbliższe pół roku.
Do zakończenia transakcji brakuje tylko podpisu piłkarza na umowie. Wszystko ma zostać sfinalizowane w poniedziałek. "Dziś gościliśmy jego menadżera. Przywiózł wszelkie niezbędne dokumenty. Paluchowski został nam wypożyczony do końca sezonu" - informuje Grzegorz Muzia, rzecznik prasowy gliwickiego klubu.
W jesiennych meczach Legii "Paluch" zagrał 557 minut. W tym czasie zdobył dla "wojskowych" cztery gole. Jeszcze w trakcie rundy Jan Urban mówił, że Paluchowski powinien zostać wypożyczony. Podobnie uważała większość kibiców w naszej sondzie.
|
http://www.legialive.pl/news/33402_P...w_Piascie.html
I dobrze, może trochę pogra.
I jeszcze jeden, ta sama sytuacja:
Cytat:
22-letni obrońca Legii, Artur Jędrzejczyk został wczoraj wypożyczony przez Legię do Korony Kielce. O wypożyczeniu legijnego defensora do Kielc mówiło się od paru tygodni. Wczoraj sfinalizowano umowę. "Jędza" będzie występować w Koronie przez rok, ale działacze Legii zastrzegli sobie możliwość sprowadzenia Jędrzejczyka na Łazienkowską już po zakończeniu obecnego sezonu.
Ma to być forma ubezpieczenia, na wypadek sprzedaży Jakuba Rzeźniczaka do zagranicznego klubu. Jędrzejczyk, który w rundzie jesiennej zagrał w siedmiu meczach pierwszej drużyny i strzelił jedną bramkę, szykowany jest właśnie na następce "Rzeźnika".
|
http://www.legialive.pl/news/33376_J...do_Korony.html
Ouattara powraca:
Cytat:
Już dwa miesiące temu pisaliśmy o tym, że Moussa Ouattara może latem wrócic na Łazienkowską. Dzisiejszy Przegląd Sportowy potwierdza te informacje. Ouattara może nawet wrócić do Legii już w najbliższych tygodniach. Działacze Legii zastanawiają się, czy negocjacji z Kaiserslautern nie rozpocząć już teraz, czy poczekać do czerwca, kiedy wygaśnie umowa reprezentanta Burkina Faso.
Ouattara wyjechał na Puchar Narodów Afryki, ale jest w stałym kontakcie z szefem skautingu Legii, Markiem Jóźwiakiem. Przypomnijmy, że odejście z Legii Ouattary wzbudziło niemałe oburzenie wśród działaczy Legii. Ci byli przekonani, że umowa z piłkarzem przedłużona zostanie automatycznie, natomiast Ouattara uznał, że jego kontrakt z Legią wygasł i... odszedł do Bundesligi. Ostatecznie po dwóch latach klub z Łazienkowskiej otrzymał rekompensatę w wysokości 300 tysięcy euro.
"Wiemy, jaka jest jego sytuacja" - mówi tajemniczo trener Urban. Mirosław Trzeciak kończy urlop 10 stycznia i wtedy Legia ma rozpocząć ofensywę transferową. Możliwe więc, że już w poniedziałek zapadną pierwsze decyzje transferowe.
|
http://www.legialive.pl/news/33404_O..._do_Legii.html