WioReXXX napisał(a):

|
Alvarez (...) (za totalne grosze)
|
Dziennik Polski albo GK pisały, że wykupienie Alvareza pod koniec obecnego sezonu będzie kosztowało 400 tys. €. Totalnymi groszami bym tego nie nazwał, choć cena przystępna.
Markus,
lepszej ceny za Marcelo raczej już nie da się uzyskać. Z Wisły nie ma szans na transfer do czołowego zachodniego klubu z Anglii, Niemiec czy Hiszpanii. A tylko takie zapłacą więcej niż 2 mln € za stopera. Teraz na Marcelo są chętni, bo widać w nim potencjał. Taki Hannover gotów go kupić na takiej samej zasadzie, jakiej zrobiła to Wisła. Czyli licząc, że chłopak się jeszcze rozwinie i wtedy odsprzedadzą go z zyskiem. Ale do tego Marcelo potrzebuje regularnej gry w lidze lepszej niż polska.
Za rok raczej nie będzie już postrzegany jako zawodnik perspektywiczny, ale raczej jako zawodnik ukształtowany. Cena piłkarza nie wzrośnie, raczej wręcz na odwrót. Ja nie mówię, że trzeba zawodnika sprzedawać na siłę. Ale jeśli polityka transferowa ma wyglądać w ten sposób, to to ma sens. Sprowadzamy utalentowaną młodzież z Brazylii, ogrywamy ją w Polsce i odsprzedajemy z zyskiem na Zachód.