Wojtas napisał(a):

|
Co do Diaza -to wg mnie jest bardzo pozyteczny ,walczy nigdy nie odstawi nogi.,niewiem czemu na forum jest czesto nielsusznie krytykowany.
|
Dokładnie tak! Diaz jest jednym z bardziej pożytecznych zawodników tej drużyny. Ja też nie rozumiem tej "nagonki" na niego na forum. To jeden z nielicznych naszych zawodników który nie boi się grać ostro, walczyć, biegać. Ma warunki fizyczne i predyspozycje by skutecznie rozbijać ataki przeciwnika. Jest ostatnio w drużynie Skorży absolutnie jednym z pożyteczniejszych zawodników. Oczywiście, że trochę podań, zagrań może mu nie wyjść. W końcu gra w środku pola, a na tej pozycji nie łatwo się rozgrywa. W każdym bądź razie jest bardzo pożyteczny i zdeterminowany i też się dziwie, że co chwila ktoś ma jakieś wielkie "ale" do Juniora. To jest typowy zawodnik od brudnej roboty - taki nasz "drugi Sobol". Pozornie go "nie widać na boisku", ale to tylko pozornie ... Skorża nie bez powodu na niego regularnie stawia i międzyinnymi w oparciu o niego buduje taktykę i grę drużyny.
Co do Jirsaka. Nie będzie to zawodnik, który nadaje ton drużynie, bo nie ma warunków fizycznych żeby spokojnie utrzymać się przy piłce czy powalczyć o nią z pomocnikami przeciwnika (inaczej jak Diaz). To zawodnik, któremu trzeba niejako "stworzyć warunki cieplarniane" na boisku, czyli wspomóc takimi "harpaganami" jak Sobol czy Diaz tak żeby Czech mógł spokojnie dogrywać piłki. Czech ma genialne uderzenie z dystansu z prostego podbicia, ma dobrą technikę ale nie przekłada się to na jego wartość na boisku. Nie ma predyspozycji by samemu też "powalczyć o swoje" z zawodnikami drużyny przeciwnej dlatego nie będzie nigdy piłkarzem nadającym ton naszej drużynie, a jedynie solidnym uzupełnieniem składu.