Wyświetl pojedynczy post
ociec Ciemka
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17718
Stary 31.12.2009, 10:18
Najlepszym transferem byłoby ściągnięcie fachowego dyrektora zarządzającego z doświadczeniem (i sukcesami) na stanowisko prezesa klubu. Przy całym szacunku dla prezesa Wilczka, to nie wierzę by firma zarządzana przez ekonomistę odniosła sukces. Dyrektor finansowy jest w każdej firmie drugi - po prezesie. I prezes swoimi pomysłami motywuje finansistę do nieco bardziej kreatywnych rozwiązań. Finansista wybierze takie rozwiązania, żeby minimalizować ryzyko. Teoretycznie takim prezesem jest Cupiał ale on nie zna się na budowaniu klubu i nie bardzo chce się uczyć. Nierozwiązane kwestie elementarne, o których mówi się na tym forum od lat (baza, skauting) są najlepszym tego przykładem. Wilczek jest wygodny dla Cupiała z jakichś powodów. Na pewno też nie ośmiesza nas i nie dzieli jak Basałaj (Janusz Basałaj) Ale nie jest prezesem z wizją i planem. Weźmy sprawę kontuzji, a właściwie opieki lekarskiej. Kto za to odpowiada? Skorża? Od kiedy właściwie? Lenczyk współpracuje z dr Wielkoszyńskim. To dobry lekarz. Czemu nie możemy i my? Budowa klubu i funkcjonowanie to zadanie prezesa! Trener i polityka transferowa powinny być tej budowie podporządkowane. A szukanie dyrektora marketingu w sytuacji, gdy za pół roku (mam nadzieję) będzie stadion to nie wygląda na profesjonalne działanie.

I generalnie w Nowym Roku życzę nam takiego prezesa i takiego budowania potęgi klubu, w którym każdy robi swoje najlepiej jak potrafi, doskonali swoje umiejętności a wszystko jest spięte sensownym planem i zmierza w jednym kierunku (a nie każdy swoje interesiki). Wtedy będzie to szczęśliwy rok
Odpowiedz cytując