Wyświetl pojedynczy post
wegiel
Member
 
 
Od: 12.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13228
Stary 28.12.2009, 02:37
podziękował.


===


ktoś kojarzy to ' przysłowie ' czy też ' rymowankę " którą mowili więzniowie w Oświecimiu nt. ARBEIT MACHT FREI ?

ARBET MACHT FREI - przez komin numer zwei ?

w wiadomościach podawali jak ukradli ten napis.

Ktoś mógłby to przytoczyć jak to było po niemiecku ?
Ostatnio edytowane przez wegiel : 28.12.2009 o godz. 02:54.
Odpowiedz cytując