Lemoniadowy Joe napisał(a):

a nie domyślasz sie dlaczego po 10 latach dominacji jesteśmy teraz sportowo na poziomie Amiki czy Legii mając tyle sukcesów w postaci MP i zaraz musimy znowu kogoś sprzedawać
|
Pobudka.
Nie ma już tylko profesjonalnie zarządzanej Wisły i ..Legii która próbowała dotrzymać jej kroku.
Tak było kilka lat po przyjściu Cupiała, który jak na Polskie warunki wpompował kupę kasy, naściągał najlepszych ligowców i po chwili Wisła była za mocna na tą ligę.
Wtedy Wisła była z innej bajki bo reszta była zacofana w rozwoju.
Teraz kluby stają się coraz lepiej zarządzane, sztaby trenerskie to nie Pan Mietek z baru mlecznego i jego syn.
Jest dużo więcej hajsu do podziału.
Legia i Wisła wyznaczała w ostatnich latach sumy za transfery, pensje, i różne takie tak opłaty.
Ceny które wtedy dla większość były niedostępne dziś są praktycznie na porządku dziennym.
Co w końcu musiało nadejść bo jeśli reszta chciała choćby musnąć pleców Wisły za pomocą kilkumetrowej przedłużki musiała stawiać na nowe standardy, sporo ryzykować i nie bać się postawić wszystko na jedną kartę.
A przede wszystkim powstają stadiony... i taki choćby Śląsk z Galerii Handlowej umiejscowionej obok stadionu będzie czerpać kosmiczne zyski. To samo Legia choćby za loże VIP. Lechia za nazwę PGE na stadionie będzie bodajże zwolniona w jakimś stopniu ze spłaty czynszu. Do tego wielce prawdopodobne że PGE zacznie ją sponsorować. Miasto Poznań jak wiemy robi wszystko by ich klub nie miał pod górkę i zapewne skończy się na tym że zyski ze stadionu będą szły w 100% do kasy klubu. A to tylko przykład kilku klubów bo już na dniach ruszą inne inwestycje/ stadionu i wizje na rozbudowę wielkiego klubu. U nas tak jasno słoneczko nie świeci tym bardziej widząc co wyprawia Majchrowski ze swoją bandą nieudaczników, którzy jak tak dalej pójdzie doprowadzą do rozwiązania sekcji TS Wisła typu koszykówka (a ta nas godnie reprezentuje w odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów) ale przez brak hali za rok nie dopuszczą nas do rozgrywek i wszystko stracimy. Majcher już puce wali pod żydowskie nasienie, ale czego można się spodziewać po typie u którego na biurku wisi mała flaga Cracovii. Taki tam przykład bo jeśli tu robią pod górkę to i ze stadionem, zyskami, czynszem itp będą robić.
Pełno zysków ze stadionu będą szły do kasy miasta. A do tego roczny czynsz, choć lepiej byłoby to nazwać haraczem skoro cena za wynajem będzie wynosiła kilka milionów złotych (co choćby w porównaniu z Poznaniem to znikomy pieniądz gdzie bodajże mają płacić symboliczne kilka tyś złotych).
Nawet jak stadion dokończą na czas (E i D) to ciekawi mnie sprawa właśnie z lożami VIP i z jej zyskami. Bo jeśli i tu będą próbowali w.......ić swoje 3 grosze to można zapomnieć o szybkim rozwoju.. bo to właśnie one dają największe zyski.
W****ia mnie właśnie to że nowy stadion powinien wyznaczyć właśnie dużo lepsze standardy ale u nas z naszymi rządzącymi to daleko nie zajedziemy.
Dlatego radzę się obudzić bo już nie ma Wisły i długo nic. To nie Wisła jest coraz słabsza, tylko reszta jest coraz mocniejsza.
Za niedługo Śląsk, Poznań czy Legia będzie miała dużo wyższe budzety od naszego.
Trudno też nam wyjść w końcu na prostą skoro mamy w zapasie gigantyczny dług wobec TF.