Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6302
Stary 26.12.2009, 14:08
Markus, aż tak źle jak piszesz, nie jest.

Po pierwsze - większość spraw, o ile nie wszystkie, które wymieniłeś a których "nieoprzetargowano" można zamówić w ramach tych dwóch kontraktów dla Polimexu. Ważne jest jedno - by wartość tych "robót dodatkowych" nie przekroczyła 10% wartości kontraktu. Na te dodatkowe zadania można więc wydać około 26 mln zł (144 mln - tryb. wschodnia, 118 - tryb. zachodnia - od sumy tych liczb 10%, wychodzi 26,2 mln).

Co do budżetu: 2010 rok nie był ostatnim, w którym miasto miało płacić za stadion. Mało tego, to bodajże z latach 2011 i 2012 mają zostać wypłacone najwyższe kwoty z miejskiej kasy. Nie wiem jak, być może Polimex będzie spłacany przez dwa lata, albo Polimex swoje dostanie zaraz po zakończeniu budowy z zaciągniętego przez miasto kredytu. Tak czy inaczej - nie zapisanie tych pieniędzy w budżecie na rok 2010 r. nie powoduje opóźnienia w budowie. Jeśli trzeba będzie dołożyć coś z miejskiej kasy, stanie się to w latach następnych.

Co nie zmienia postaci rzeczy, że trzeba być czujnym. Widać jak na dłoni, że Majchrowski zwąchał się z Filipiakiem, Lasota też coś dostał. W związku z tym przekreślił całkowicie temat hali Wisły i zmarnuje w ten sposób 8 mln euro unijnej dotacji. Do stadionu też pewnie nie zamierza dopłacać, bo widzi że to ładowanie pieniędzy w bagno (które sam rozbabrał). Najbardziej jednak niepokoi mnie sytuacja w klubie i kompletny brak osób, które zajęłyby się tematem stadionu. I chyba tym przede wszystkim należałoby się zająć :/
Odpowiedz cytując