GG w telefonie jest możliwe w każdym fonie i każdej sieci. Lookaj tu:
http://mobilne.gadu-gadu.pl/. Jak Ci nie pasuje ta opcja to jest darmowy zamiennik - Inspiro. Tutaj:
http://www.inspiro.pl/. Problem może być w tym że Samsungi to gnioty z założenia (może prócz OMNI i PIXONA) i Inspiro tam się nie odpali. Opłaty są za wysłane i otrzymane dane w ramach GPRS.
Rzecz druga czyli internet. Musisz mieć skonfigurowany tel. Najlepiej pod GPRS. Pobierasz Opere mini, najlepszą przeglądarkę na javie i śmigasz po necie. Konfiguracja telefonu u mnie w plusie odbyła się bardzo prostu. podałem nr tela na stronie Plusa, wybrałem rodzaj konfiguracji jaki chce i przysłali mi smsa zwrotnego z ustawieniami, które wystarczyło zapisać w telu. W Orange może też coś takiego mają. Nie wiem.
Noew gg działa bez problemu cały czas. W starym pojawiał się błąd i zamykało sie gg.