shad napisał(a):

|
Nie ważne, ile ładowanie będzie trwało, byle telefon dał znać, że już jest 100%?
|
Nie ważne jaki masz akumulator, proces formatowania powinieneś przeprowadzić. A więc, nowy telefon ma akumulator trochę naładowany aby pozmieniać ustawienia, "nacieszyć" się nowym telefonem, itp. Rozładowywujesz telefon w naturalny sposób a potem WYŁĄCZONY telefon podłączasz do zasilania i ładujesz kilkanaście godzin. Ważne aby go w tym czasie nie używać. Nie sugeruj się tym że wskaźnik naładowania pokazuje 100%. Ma to na celu "zapamiętanie" przez akumulator stanu rozładowania i pełnego naładowania. I znowu, akumulator rozładowujesz w normalny sposób i powtarzasz powyższe ładowanie jeszcze 2 razy. Tak prawidłowo przeprowadza się formatowanie akumulatora.