Wyświetl pojedynczy post
lukas74
Junior Member
 
Od: 02.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6245
Stary 22.12.2009, 14:33
Nie ma co narzekać, jest tak jak jest. Niestety w naszym przypadku paradoksalnie zaszkodziło to ,że zanim ktokolwiek zaczął myśleć o EURO to stadion przy R22 był już budowany, a wiemy jak długo trwała cała procedura z tym związana. We Wrocławiu czy Gdańsku można było stworzyć cały projekt od podstaw bo wiadomo było ,ze jak dostaniemy Euro to pieniądze na ten cel się muszą znaleźć. U nas zaczęły się wymuszone przeróbki projektu i architektonicznie raczej średnio to wypadło, a ten okrąglak, odległości linii bocznych od trybun czy łuki łączące trybuny są tego najlepszym przykładem. Niestety szkoda ,że nie można było ogłosić konkursu na projekt tak jak w przypadku Cracovii. Mamy o wiele lepszą działkę od nich, bo u nas nie trzeba było się aż tak bardzo trzymać zaleceń konserwatorów i na pewno powstałby projekt, któremu te z Gdańska czy Wrocławia do pięt by nie dorastały. Nie piszę tu o Poznaniu bo akurat ich stadion mi się nie podoba, a jedynym jego atutem jest pojemność. Cieszmy się z tego co mamy, choć na pewno szkoda straconej szansy na budowę stadionu na miarę XXI wieku, bo nasz niestety taki nie będzie
Odpowiedz cytując