Wyświetl pojedynczy post
Ni_Ma
Senior Member
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 20.12.2009, 21:05
zdecydowanie śledzie w smietanie są dla mnie hitem

i reszta raczej standardowa {a nie przepadam jedynie za karpiem ze względu na straszna ilośc ości, ale zawsze kawałek spróbuję co by tradycji.. }

barszcz z uszkami
pierogi i krokiety z kapustą i grzybami
kapusta z grzybami na czerwonym winie i suszonych śliwkach
kluski z makiem i zawsze zbyt dużą ilością bakalii
karp - smażony i w galarecie
inne ryby, smażone ale też znajdzie się i taka po grecku
sledzie inne niż w smietanie
kompot z suszu
ciasta - głównie sernik z bakaliami i makowiec ale tez tarta z owocami
spore ilosci wina głownie białego ale i czerwone się znajdzie
"..jest radość zwycięstwa i jest radość życia, hymn spod jeszcze sztywnych od rapiera palców, kary za warcholstwo, spory o zdobycze, wszystko jest - dopóki jest o co walczyć.."
Odpowiedz cytując