A gzieś Ty widział Mikołaja w Wigilię w polskiej tradycji ?
Tu i ówdzie jest Gwiazdor lub Aniołek, ale to wmawianie Mikołaja na Święta Bożego Narodzenia od paru lat przez wszystkich reklamodawców ładną sieczkę ludziom w głowach porobiło.
Kasza gryczana ze śliwkami !
Makaron tasiemki z makiem !
Barszcz z uszkami z grzybami i kapustą !
Ciekawostka, pierogów z serem specjalnie nie lubię, ale te wigilijne cieplutkie i mokre - nawet, nawet.