Cytat:
|
to wszystko jest prawdą,ale Marcelo ma jedną zasadniczą wadę...gra w Polsce.dzieki temu jego wartość już na wstępie spada o 50 %
|
Zgoda, jeżeli mówimy o kupnie tylko na podstawie jego gry w naszej prze mega ekstraklasie. A mówimy o kwocie 4-5 mln euro po pokazaniu się w Europie. Jeżeli taki zawodnik pokaże się np w takiej LM czy LE (np w 3 meczach) ze średniakami europejskimi, gdzie dzieli i rządzi w obronie, wygrywa wszystkie pojedynki główkowe, a w ataku jeszcze dodatkowo np strzeli bramkę, to wtedy nie ma znaczenia z jakiej ligi jest. Wiele klubow od razu wysyła zapytania i sonduje "ile". I cena 5 mln euro wcale nie musi być zaporową, w takim przypadku.
Idealny przykład z Brożkiem. Jak to właściciel Beitaru dopiero po meczach z Wisłą (!!) stwierdził że musi mieć takiego Brożka w swoim składzie. Gdyby Paweł chciał, już by go tu mogło nie być ... za dość konkretne pieniądze. A mówimy o 2 meczach!!
W LE, gdzie Wisła grałaby więcej meczy, taki Marcelo przykułby uwagę nie tylko trenerów drużyny przeciwnej, ale wszelkich skałtów i obserwatorów innych drużyn. I naprawdę, młody Brazylijczyk (co, parafrazując kolegę, powoduje że już na wstępie jest 50% droższy), po super pokazaniu się w Europie, świetnie rokujący, nie chcący kokosów, byłby wart takich pieniędzy jak 5 mln euro.