dj_ibutti napisał(a):

|
Hej, na pewno są wśród nas budowlańcy. Potrzebuję łopatologicznego wytłumaczenia jak zrobić "cokół z płytek" w mieszkaniu... Mam płytki, klej, pistolet do kleju, fugę, krzyżyki (tylko, że jakieś dziwne z jednej strony pół okrąg mają... ale tylko takie były). Po pierwsze potrzebuje informacji: jak mam to cholerstwo wymierzyć, żeby zrobić odstęp od podłogi z płytek... po drugie, jak mam się tymi krzyżykami posługiwać... bo ni chu chu nie wiem... :/
|
Sprawa uno - podłoże- co tam jest (farba, tynk) i w jakim jest stanie.
Po drugie płytki masz oryginalne przycięte czy sam je będziesz ciął.
po trzecie na posadzce masz już płytki?
General jeżeli podłoże masz nośne i w miarę równe, a na posadzce płytki to:
1. Rozrabiasz klej smarujesz ścianę do wysokości płytki, bierzesz płytkę smarujesz klejem i na ścianę. Krzyżyki wkładasz pod płytkę ( 2 pod 1 płytkę, żeby zrobić miejsce na fugę) lub dociskasz do posadzki ( wersja bez fugi).Pomiędzy płytkami musisz dać krzyżyk. i tak dalej. Problem będzie z cięciem, jeżeli nie masz przynajmniej szlifierki kątowej, choć na upartego można ciąć za pomocą ostrego , płaskiego śrubokręta.
Oprócz tego będziesz potrzebował packę lub choćby szpachelkę, gąbkę . Jak coś to priv.