Wyświetl pojedynczy post
pysio
Banita
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4001
Stary 17.12.2009, 20:28
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Wolfy - nie chciałbym, żeby wyglądało to na jakąś nagonkę na Ciebie i Twoje poglądy, ale pz powyższej wypowiedzi narzuca się pewne pytanie:

Legia i Lech sprzedają zawodników i to za grube pieniądze (przypomnę: Janczyk, Fabiański + CI powyżej wskazani) ale i kupują zawodników za niemałe pieniądze (Grzelak, Iwański, Komorowski, Chinyama, Giza, Arboleda, Lewandowski, Stilić, Bandrowski, Golik, etc.). My z kolei sprzedaliśmy Żurawskiego, Uche, Franka, Błaszczykowskiego, Dudkę, Gorawskiego i ta kasa w niewielkim stopniu została spożytkowana na transfery. Owszem kupowaliśmy - ale jak już to niedrogo - jedyne wyskoki to Kirm (400 tys) i Jirsak (700 tys) Najczęściej braliśmy za niewielki grosz (Diaz) czy za darmochę (Marcelo, NIedzielan). Kiedy odszedł Dudka to kasa z jego transefru poszła na co ? Bo przecież od 2 lat mówi się o zakontraktowaniu środkowego napastnika i z kasy za transfer Dudki miały być na to pieniądze (przypomnę historię z Tristanem).
Oczywistym jest fakt, że nasza nieobecność w pucharach stanowi uszczerbek w budżecie klubowym, tylko że Legia i Lech (poza jednym sezonem) nie miały wielkiego udziału w pucharach, a potrafiły sporą część środków uzyskanych z transferów zainwestować. Oczywiście nie odnoszę sie do trafności tych transferów, ale nie pisz, że dziura w budżecie to tylko i wyłącznie wina naszej pucharowej porażki
a przypomnij mi kto od 2.5 roku rządki w Polskiej lidze? Legia? Lech? eee chyba nie..

Nasza polityka transferowa jest najlepsza w kraju i gdyby do tego dodać tylko lepszego trenera (z jajami) to Wisła już dawno grałaby w Pucharach i Lidze Mistrzów...