Wyświetl pojedynczy post
kot
Senior Member
 
 
Od: 04.2003
Skąd: Witcherland

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16917
Stary 08.12.2009, 16:36
Welcome home Clebi

No to mamy grającego trenera w klubie. Nie traktuję tego ruchu klubu w odniesieniu do składu naszej drużyny. Wiadomo, że nawet w jego wieku i tak w najbliższym okresie przyda się Wiśle jako piłkarz, tak w lidze, jak i w nadchodzacych pucharach, gdyż wiem, ze Cleber sam zadba o swoją jakość. Traktuję bardziej ten ruch, jako sygnał o dążeniu Wisły w stronę profesjonalizmu. Już teraz Cleber będzie przykładem dla pozostałych piłkarzy a zwłaszcza obrońców. Nie chodzi o umiejętności nawet, bo ich poziom ciagle wzrasta i ulega zmianie w piłce światowej, ale chodzi o nawyki i podejscie do zawodu piłkarza, do szacunku klubu i pracodawcy. No i to podejscie do samego siebie, gdzie nie ma miejsca na lekceważenie zawodu i obowiązków, gdzie poza klubem, także trzeba nad sobą pracować samemu tj. od codziennej i systematycznej diety, pozwalającej utrzymać odpowiednią budowę i sprawność ciała aż po kondycję i niezbędną siłę w coraz bardziej rosnących pod tym względem wymaganiach na świecie.

Myślę, że Cleber to świetny ruch przyszłościowy. Jako piłkarz nie ma on przed sobą zbyt dużych perspektyw a i tak póki co będzie jeszcze przydatny, ale jako trener obrońców z pierwszego składu i ME a także młodzieży juniorskiej, jak najbardziej. W profesjonalnych klubach trener menager ma trenerów pomocniczych, specjalistycznie trenujących poszczególne formacje boiskowe a nie tylko bramkarzy, jak to jest u nas.

Dodatkowo może też być skautem na Brazylię i Portugalię, co jest bardzo cenne w obecnej dobie opanowania tego właśnie rynku transferowego, przez menagerskie sieci bogatych klubów piłkarskich.

Good luck Clebi & Wisla
Ostatnio edytowane przez kot : 08.12.2009 o godz. 16:41.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując