Wyświetl pojedynczy post
Sopranos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16803
Stary 07.12.2009, 18:34
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Niestety, ja to widzę zupełnie inaczej. Gość jest słaby, a trzeba za niego płacić. Biorąc pod uwagę, że na zachodzie za darmo można ściągnąć o niebo lepszego obrońcę - ja w ogóle nie rozumiem tematu.
Skoro to nie jest problem, to wskaż obrońcę klasy Marcelo, który przyjdzie za darmo i będzie miał kontrakt równy lub niższy niż ten, który ma Jop.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jasne, Bednarz wyleciał za własny dorobek...
No nie, pewnie Skorża szepnął do uszka Cupiałowi. Zwłaszcza, że sam się przyznał po meczu z Levadią, że odpadnięcie było jego winą, bo źle przygotował zespół.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
A co do Skorży - wcześniej podlegał kontroli Bednarza, dopiero teraz dostał podobną władzę jak Kasper.
I co od tamtego czasu zrobił? Sprowadził Kirma i Alvareza, których trudno nazwać niewypałami transferowymi. Przynajmniej nie w takim stopniu jak sprowadzanie przez Kasperczaka Ouadji, Omeonu czy Wyna Belotte. Diametralnie różne sytuacje - jeżeli Skorża zaliczy wpadkę typu tych wymienionych, to wtedy dopiero będzie można mówić, że się skompromitował jako menadżer.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Matko, z tym reprezentacyjnym doświadczeniem to dałeś popalić. Może jeszcze ściągniemy Polczaka, albo Wasiluka?
A czy któryś z wymienionej dwójki był na mistrzostwach europy?

wolfy napisał(a):Wyświetl post
"Uniwersalność" na zasadzie - może grać na kilku pozycjach, na każdej tak samo słabo to IMHO żaden atut.
To zależy od roli jaką miałby pełnić piłkarz. Jeżeli szukamy uzupełnienia kadry, to Pazdan będzie dobry, jeżeli równego konkurenta dla Marcelo i Głowackiego, to niestety trzeba będzie wybulić znacznie więcej. Bo w to, ze sprowadzimy drugiego Marcelo niestety nie wierzę.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Czynnik finansowy jest tutaj bardzo ważny, bo za zbliżone lub nieco większe sumy można ściągnąć doświadczonego stopera z zagranicy. Zresztą - nie rozumiem, jak można z zadowoleniem patrzeć na wyrzucanie pieniędzy w błoto!?
Problemem jest znalezienie tego lepszego stopera z zagranicy. Na razie na Pazdana nic jeszcze nie wydaliśmy, więc czego konkretnie nie rozumiesz? Nie sprawdzi się, to pojedzie szukać klubu dalej.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
"Na skalę ligową to solidny grajek" - mój ulubiony argument. Żałuję, że nie wyjechałeś jeszcze z "pokaż mi kogoś lepszego w naszej lidze za te same pieniądze". Byłby komplet. Skomentuję to dwoma słowami - Wojciech Łobodziński. Chcesz kolejne dwa? Konrad Gołoś.
W porządku, tylko obu sprowadzaliśmy chyba w innej roli. Obecnie szukamy raczej młodego stopera, następcę dla Głowackiego i poważnego konkurenta zarówno dla niego, jak i dla Marcelo. Krótko mówiąc trzeciego obrońcy, a Łobodziński i Gołos sprowadzani byli jako piłkarze, którzy od razu mieli wskoczyć do pierwszego składu.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Żadne z powyższych nie usprawiedliwia płacenia za piłkarski półprodukt.
Rzekłbym, że mamy w kadrze sporo takich piłkarskich półproduktów. Jest kilka wiodących postaci, a reszta już zdecydowanie odstaje - podział jest bardzo widoczny.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Najpierw Gliki, Sobiechy, teraz Pazdan. I weź tu człowieku bądź spokojny...
No ok, fajnie jest przyjmować pozę klowna, bo generalnie czytanie tego tematu to przednia zabawa. Ale trzeba miec w tym umiar i przy okazji mierzyć trochę siły na zamiary, bo oczekujesz czegoś, co przy obecnej organizacji klubu niestety jest mało realne.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując