wolfy napisał(a):

|
Niestety, ja to widzę zupełnie inaczej. Gość jest słaby, a trzeba za niego płacić. Biorąc pod uwagę, że na zachodzie za darmo można ściągnąć o niebo lepszego obrońcę - ja w ogóle nie rozumiem tematu.
|
Skoro to nie jest problem, to wskaż obrońcę klasy Marcelo, który przyjdzie za darmo i będzie miał kontrakt równy lub niższy niż ten, który ma Jop.
wolfy napisał(a):

|
Jasne, Bednarz wyleciał za własny dorobek...
|
No nie, pewnie Skorża szepnął do uszka Cupiałowi. Zwłaszcza, że sam się przyznał po meczu z Levadią, że odpadnięcie było jego winą, bo źle przygotował zespół.
wolfy napisał(a):

|
A co do Skorży - wcześniej podlegał kontroli Bednarza, dopiero teraz dostał podobną władzę jak Kasper.
|
I co od tamtego czasu zrobił? Sprowadził Kirma i Alvareza, których trudno nazwać niewypałami transferowymi. Przynajmniej nie w takim stopniu jak sprowadzanie przez Kasperczaka Ouadji, Omeonu czy Wyna Belotte. Diametralnie różne sytuacje - jeżeli Skorża zaliczy wpadkę typu tych wymienionych, to wtedy dopiero będzie można mówić, że się skompromitował jako menadżer.
wolfy napisał(a):

|
Matko, z tym reprezentacyjnym doświadczeniem to dałeś popalić. Może jeszcze ściągniemy Polczaka, albo Wasiluka?
|
A czy któryś z wymienionej dwójki był na mistrzostwach europy?
wolfy napisał(a):

|
"Uniwersalność" na zasadzie - może grać na kilku pozycjach, na każdej tak samo słabo to IMHO żaden atut.
|
To zależy od roli jaką miałby pełnić piłkarz. Jeżeli szukamy uzupełnienia kadry, to Pazdan będzie dobry, jeżeli równego konkurenta dla Marcelo i Głowackiego, to niestety trzeba będzie wybulić znacznie więcej. Bo w to, ze sprowadzimy drugiego Marcelo niestety nie wierzę.
wolfy napisał(a):

|
Czynnik finansowy jest tutaj bardzo ważny, bo za zbliżone lub nieco większe sumy można ściągnąć doświadczonego stopera z zagranicy. Zresztą - nie rozumiem, jak można z zadowoleniem patrzeć na wyrzucanie pieniędzy w błoto!?
|
Problemem jest znalezienie tego lepszego stopera z zagranicy. Na razie na Pazdana nic jeszcze nie wydaliśmy, więc czego konkretnie nie rozumiesz? Nie sprawdzi się, to pojedzie szukać klubu dalej.
wolfy napisał(a):

|
"Na skalę ligową to solidny grajek" - mój ulubiony argument. Żałuję, że nie wyjechałeś jeszcze z "pokaż mi kogoś lepszego w naszej lidze za te same pieniądze". Byłby komplet. Skomentuję to dwoma słowami - Wojciech Łobodziński. Chcesz kolejne dwa? Konrad Gołoś.
|
W porządku, tylko obu sprowadzaliśmy chyba w innej roli. Obecnie szukamy raczej młodego stopera, następcę dla Głowackiego i poważnego konkurenta zarówno dla niego, jak i dla Marcelo. Krótko mówiąc trzeciego obrońcy, a Łobodziński i Gołos sprowadzani byli jako piłkarze, którzy od razu mieli wskoczyć do pierwszego składu.
wolfy napisał(a):

|
Żadne z powyższych nie usprawiedliwia płacenia za piłkarski półprodukt.
|
Rzekłbym, że mamy w kadrze sporo takich piłkarskich półproduktów. Jest kilka wiodących postaci, a reszta już zdecydowanie odstaje - podział jest bardzo widoczny.
wolfy napisał(a):

|
Najpierw Gliki, Sobiechy, teraz Pazdan. I weź tu człowieku bądź spokojny...
|
No ok, fajnie jest przyjmować pozę klowna, bo generalnie czytanie tego tematu to przednia zabawa. Ale trzeba miec w tym umiar i przy okazji mierzyć trochę siły na zamiary, bo oczekujesz czegoś, co przy obecnej organizacji klubu niestety jest mało realne.