|
To bedzie bez ironii, ciesze sie, ze sie ta runda konczy. Widzialem jeden dobry mecz Wisly od sierpnia, a od 2 miechow naszej druzyny nie da sie ogladac (czasem sie zerwa i pobiegaja kwadrans). Przegrane bez walki derby, kleska z Estonczykami etc. Jedna z najgorszych rund jakie w erze Cupiala widzialem.
Paradoksalnie jestesmy liderem, ale to tylko swiadczy o poziomie ligi, ktory zapada sie juz totalnie. Okazuje sie, ze mozna czasem pobiegac kwadrans, ze wystarczy miec Marcelo, ktory strzeli kilka decydujacych bramek po stalych fragmentach, a tak ogolnie mozna grac kiszke...Na tak slabym poziomie Wisla nie grala od lat.
Z ZL licze na... centre i glowke Marcelo. I byleby wygrac (nomen omen dobrze, ze PZPN odwiesil mu karencje, bo bez niego z Chorzowa wracalibysmy z remisem)
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
|