Cytat:
|
Za dwa, najpóźniej trzy lata będziemy grali w europejskich pucharach. To gwarantuję!
|
Cała giełda i akcjonariusze trzymają za słowo. Skoro prezes poważnej firmy
gwarantuje, to znaczy że tak będzie.
W zasadzie powinniśmy teraz wszyscy jak jeden mąż obstawić że Pasy za 3 lata zagrają w europejskich pucharach.
Ech, profesor Filipiak nic się nie uczy. Wydawało się, że zmądrzał - wreszcie zatrudnił jako-takiego fachowca do trenowania drużyny. Ale wygrane derby i parę zwycięstw z rzędu spowodowały, że znowu utracił trzeźwą ocenę rzeczywistości.
Cracovia jest obecnie ligowym średniakiem. Szansa na grę w europejskich pucharach będzie, jak drużyna zostanie wzmocniona min. 4-5 solidnymi piłkarzami, w tym co najmniej 2 gwiazdami. Od razu dodam: ja rozumiem szansę na grę w europejskich pucharach nie jako zajęcie 3 miejsca w lidze. Ale szansę na grę w fazie grupowej PUEFA.
Cięgi od Cementarnicy Skopje, Levadii Tallin i Vetry Wilno umie każdy w tej "lidze".
Deklaracja Filipiaka oznacza, że chce wyprzedzić kogoś z tercetu: Amika-Legia-Wisła. Moim zdaniem to bardzo trudne zadanie, szczególnie że Profesor oszczędza na kontraktach i kwotach transferowych.