kask88 napisał(a):

Za 45 tys zł miesięcznie Tyle zarabia Maciej Skorza czyli na dzisiejszy kurs nieco ponad 10 tysiecy euro miesiecznie. Uwarzasz ze za tyle przyjdzie dobry trener zachodni do słabej polskiej ligi to na rok wychodzi ok 120 tys euro. 3 razy mniej od Łobodzinskiego.....
|
przykłady zarobków trnerskich na zachodzie:
1. Luiz Felipe Scolari (Bunyodkor Uzbekistan) : 16,6 mln euro
2. José Mourinho (Inter ) : 11,3 mln euro
3. Guus Hiddink (Chelsea i Rosja) : 9 mln euro
4. Fabio Capello (Anglia) : 8,8 mln euro
5. Alex Ferguson (Manchester United) : 7,6 mln euro
6. Dick Advocaat (Zenit Sankt-Petersburg): 7,5 mln euro
7. Juande Ramos (Real Madryd): 7 mln euro
8. Arsene Wenger (Arsenal) 6,2 mln euro
9. Roberto Mancini (ex-Inter ): 6 mln euro
10. Jürgen Klinsmann (Bayern ) : 5,5 mln euro
najdroższy trener w Ligue 1 (Francja)
Claude Puel (Olympique Lyon) 2,7 mln euro
5 miejsce we Francji Guy lacombe (Monaco) 840 tys euro
z czego wynika, że profesjonalny trener spoza pierwszej piątki Ligue 1, nie mówiąc o dobrych trenerach w Ligue 2 mogą być w zasięgu bogatszych klubów w Polsce
edit: miałem wrazenie, ze Skorża kasuje 240 tys euro rocznie
Oto dane z sierpnia
Miesięczne zarobki trenerów ekstraklasy:
Maciej Skorża (Wisła Kraków) - 70 tysięcy zł.
Orest Lenczyk (Cracovia) - 40 tys. zł
Jan Urban (Legia) - 40 tys. zł
Ryszard Tarasiewicz (Śląsk) - 40 tys. zł
Michał Probierz (Jagiellonia) - 40 tys. zł
Jacek Zieliński (Lech) - 30 tys. zł
Marek Motyka (Korona) - 30 tys. zł
Rafał Ulatowski (GKS Bełchatów) - 30 tys. zł
Dariusz Pasieka (Arka) - 30 tys. zł
Jacek Grembocki (Polonia) 20 tys. zł
Ryszard Wieczorek (Odra) - 20 tys. zł
Andrzej Lesiak (Zagłębie Lubin) - 20 tys. zł
Waldemar Fornalik (Ruch) 19 tys. zł
Jurii Szatałow (Polonia Bytom) - 16 tys. zł
Tomasz Kafarski (Lechia) - 15 tys. zł
Dariusz Fornalak (Piast) - 15 tys. zł
czyli Skorża ok. 205 tys euro rocznie