Wyświetl pojedynczy post
Zola
Senior Member
 
 
Od: 07.2007
Skąd: PL

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12644
Stary 28.11.2009, 10:54
haeno napisał(a):Wyświetl post
odnośnie kalkulatora

Do funkcji trygonometrycznych można wprowadzać dane na trzy sposoby - w stopniach, radianach i "gradach".
Ten ostatni bazuje na wycinku koła. Zazwyczaj gdzieś u góry na wyświetlaczu świeci się literka D,R,lub G (tak jest u mnie) odpowiadająca trybowi wprowadzania. Tobie z tego co sprawdziłem powinna się świecić G (zakładając, że kalkulator jest podobny do Casio). I dlatego liczenie sin20 nie oznacza sinusa z dwudziestu stopni tylko "gradów" i rzeczywiście wychodzi ok. 0,30. Jak zmienisz na stopnie to policzy poprawnie

Dzieki wielkie troche techniki i ...



Odpowiedz cytując