Wyświetl pojedynczy post
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3316
Stary 24.11.2009, 10:21
Zgadzam sie z Markusem i FraMatem.
Skorża na dzisiaj nie poleci, ale jak się piłkarzyki zawezmą to w Wodzisławiu dadzą koncertowo dupy i wówczas pożegnanie z trenerem zapewnione.
Tylko co to da ?
Przecież przyjście nowego trenera do zespołu niczego nie zmieni !!!!!!!!!!!!!!
Piłkarze jak grali chu....jowo tak samo będą grać, kilka najważniejszych ogniw jak było kontuzjowanych, tak nagle na boisko nie wybiegną itd.
W tym zespole brakuje ducha, jakiego mu dają Sobolewski, Głowacki czy Boguski. Tak właśnie Boguski ma większe zadatki na lidera zespołu niż Paweł Brożek. Przypominacie sobie sytuację sprzed roku Dwa razy w plecy z Ruchem i Śląskiem ? Czerwone kartki Sobola i Baszcza (głównych ogniw zespołu ?) i oczywiście mecz z Odrą, który jeden Rafał właściwie nam wygrał?
Pamiętacie wiosenny mecz z Legią, i co Legia pokazała na boisku do chwili zejścia kontuzjowanego Boguskiego A co działo się później
Trener Skorża na pewno popełnił błędy w przygotowaniu zespołu, ale jest kilka rzeczy, które go tłumaczą z ostatnich porażek:
1) już przed sezonem było wiadome, że jesienna runda będzie grana bez Boguskiego, Garguły i Singlara (3 zawodników z 18-ki meczowej)
2) w trakcie sezonu odpadło 2 najważniejszych graczy: Sobolewski i Głowacki.
3) Paweł Brożek gra w tej rundzie z niezaleczoną kontuzją i widać, że nie może wrócić do formy sprzed kontuzji;
4) trwa przebudowa zespołu - odeszło 2 starych wyjadaczy ligowych Zieńczuk i zwłaszcza Baszczyński (kolejny ze starej gwardii, który potrafił poderwać zespół) w których miejsce przyszło 2 obcokrajowców - owszem niezłych, ale proces ich wkomponowania do zespołu to minimum sezon niestety, a żaden z nich nie jest w stanie zastąpić w roli przywódcy drużyny Baszcza.
Moim skromnym zdaniem w tej drużynie brakuje jednego ogniwa, z którego łatwo zrezygnowaliśmy - Kamil Kosowski. Biorać pod uwagę zarobki człowieka, który miał go zastąpić (któremu się to nie udało w ogóle) to interes zrobiliśmy w stylu "Zamienił styrjek siekierkę na kijek". Uważam, że Kamil jest w stanie pograć jeszcze1-2 sezony na bardzo dobrym poziomie, a w porównaniu z Łobodzińskim - to nawet z 40 ką na karku będzie od niego kilka razy lepszy. A w zimowym okienku mozna znim rozmawiać o nowym kontrakcie od czerwca. Uważam, że Pan Cupiał powinien schować swoją urazę do tego gracza, gdyż niestety zbyt mało mamy w zespole zawodników charyzmatycznych, którzy byliby w stanie pobudzić ten zespół do lepszej gry.

Moja prognoza jest taka, że Wisła ogra Odrę, Boguski strzeli w meczu bramkę, Skorżą powie mu jak bardzo przez całą rundę brakowało mu Boguskiego i na wiosnę zostaniemy z tym samym trenerem.
Jednakże trener Skorża, jeśli chce osiągnąć cokolwiek z tym zespołem powinien posadzić na pewien czas na ławie Małego czy P. Brożka (Diaz niech idzie na jego miejsce), a Łobodzińskiego niech ześle do ME, gdyż tam jest jego miejsce. Przynajmniej zaoszczędzimy trochę euro na jego pensji (kontrakt 50/50).
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!