Pomnika nie ma, ale jest świątynia. W rogu, taka okrągła. Gdy oddadzą do użytku trybunę zachodnią będzie służyła tylko jako miejsce kultu, bo nikt z niej nie będzie korzystał - wszystkie wystarczające pomieszczenia będą pod trybuną zachodnia. A ona sobie będzie gniła... (nieużywana, nieogrzewana...)
Jak przeczytałem info o pomniku Deyny, to też pierwsze skojarzenie, że u nas mamy pomnik Reymana, a drugie - że nie było by źle go zmienić. I powinien zostać odsłonięty wraz z otwarciem muzeum...