Tak mniej wiecej odbijasz argumenty.
Cytat:
Z tymi 200 latami , to bym się zastanowił . Bo pierwsze 100 lat wspólności(no , prawie 100 lat) , podsumowali dosyć krwawą wojną domową . Nie mówiąc już o tym , że sama federacja rodziłą się w bólach i nie miało to raczej nic wspólnego z hurraoptymistycznym zawołaniem w poszczególnych Stanach: ,,niech nam żyje jedno państwo!''
Konstytucja amerykańska też narzuciła ,,idiotyczne'' instytucje federalne obejmujące swoim działaniem różne Stany.
Państwa tworzyły się w przeszłośći w różny sposób i różne też miały definicje.
Wedle Twoich kategorii oceniajać , to kiedy powstało państwo polskie ?
Nie uważam , że należy się ograniczać zarówno do jakieś jednolitej defnicji państwa(a może raczej powinniśmy pisać stanu ? ) , czy metody jego powstawania.
|
"Przeciez nie dwiescie no i troche sie poprztykali." I co z tego? Juz uwazasz ze masz racje bo troche jest inaczej niz ktos napisal?
Rozmowa z toba jak z dzieckiemm ktore chce nowa zabawke.
- Tato kup mi klocki lego
- 6 tysiecy za klocki lego? Za drogo.
- Nie 6 tylko 5599! Sa na promocji
I juz dziecko mysli ze przekonalo ojca ze klocki tanie
