Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16544
Stary 18.11.2009, 14:52
emjot napisał(a):Wyświetl post

wobec tego że nie ma alternatywy bierzmy kolejną minę na którą niewątpliwie wdepniemy jak go podpiszemy

dwie krótkie sprawy.
1. Jak to jest że taki Mucha baboli nie puszcza, albo puszcza raz na 150 spotkań (sam pamiętam jednego z PP ubiegłorocznego bodaj...)
skoro ten Moretto taki świetny i ze znakomitym cv to czemu net aż roi sie od jego świetnych nterwencji
2. Jak to jest taki znakomity bramkarz a nikt go nie podpisał od lipca od sierpnia
tak mi się to kojarzy z młodym Smolarkiem.... wysokie przekonanie o swoich umiejętnościach połączone z wygórowanymi żądaniami finansowymi

onet powołuje się na Fakt i twierdzi że podpisze z nami kontrakt za 130 tys euro rocznie.
Wyrzucone w błoto 130 tys. euro.
Emjocie, ale to wszystko jest naprawdę bardzo proste.

Po pierwsze, absolutnie nie ma podstaw do twierdzenia i przesądzania, że Moretto byłby jakąś "miną". Wręcz przeciwnie, jego kariera pokazuje, że jakkolwiek byłby słaby i tak jest lepszy od Pawełka. Bo na razie mamy tu w klubie dwie miny - Mario i Cebanu. Plus parę niewypałów. Mieliśmy także dwadzieścia odstrzelonych atrap.

A przechodząc do punktów:

ad. 1 Mucha też robi duże błędy i puszcza babole. Wiele jednak uchodzi mu na sucho i nie jest zapamiętywane, bo gra w lidze, gdzie nawet jak koszmarnie "wypluje" przed siebie strzał w środek bramki, to napastnicy, którym zrobi prezent i tak w 9 na 10 podobnych sytuacji nie trafią lub ordynarnie skiksują. Niczym ostatnio nasz ligowy "gwiazdor" Małecki.

Ergo - Mucha w Portugalii zapewne miałby na koncie jeszcze więcej "baboli" niż Moretto.

ad. 2. Względy proceduralne, o ktorych sam mowił. Czasem zdarza sie, że bezrobotnym jest nawet piłkarz pokroju Smolarka, ktory w naszej lidze rządzilby i dzielił, o takich Morettach nie mówiąc.

Aby było jasne: Dostrzegam braki Moretto i jeśli tylko byłby na widoku ktoś jeszcze lepszy, wolałbym tego lepszego. Ale historia ostatnich 2 lat i ponad 20 bramkarskich testow w Wiśle zakrawających na farsę jasno pokazuje, że nasz klub nie jest w stanie sprowadzić nikogo lepszego od Moretto.
Ostatnio edytowane przez Markus : 18.11.2009 o godz. 14:56.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując