Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5717
Stary 13.11.2009, 20:50
Trochę się nam temat pochrzanił przez problemy z czasem serwera. Już powinno być w porządku.

rav napisał(a):Wyświetl post
Naprawdę fajnie byłoby mieć w Krakowie taki efektowny, kosmiczny obiekt (...)
Bronowianin napisał(a):Wyświetl post
(...) miasto takie jak Kraków, metropolia która powinna tętnić życiem i powinny w niej odbywać się duże wydarzenia sportowe, kulturalne, czy koncerty, taką halę mieć zwyczajnie musi - zgodzisz się z tym chyba ze mną.
rav napisał(a):Wyświetl post
To nie jest dobry czas na takie inwestycje.
rav napisał(a):Wyświetl post
halę TS-u powinno się wybudować "od strzała", a nad czyżyńską poważnie się zastanowić.
Bronowianin napisał(a):Wyświetl post
Przy czym zdaje sobie sprawę że teraz nie przelewa się w miejskiej kasie i dlatego "inwestycją na dziś" jak ulał byłaby stosunkowo nie aż tak kosztowna hala na Reymonta.
Czyli się zgadzamy.

@Zwitter
Używając sformułowania "hala czyżyńska", "hala na 15 tys." mam na myśli planowaną kosztem 469 mln halę widowiskowo-sportową w Czyżynach według obecnie rozważanego i lansowanego przez prezydenta wraz z jego urzędnikami planu. Planu zaakceptowanego ostatnio przez Radę Miasta. Ciężko byłoby używać takiego sformułowania w każdym zdaniu. Sam widzisz, że w porównaniu z halą w Łodzi koszt wybudowania hali czyżyńskiej jest znacznie wyższy, a pojemność niewiele większa. Różnice nie sięgają kilku procent, ale kilkudziesieciu. Stąd, a także z opinii osób, które uważam za kompetentne, wniosek który powtarzam, że ten - powtarzam - ten konkretnie projekt nie ma prawa się zwrócić.

Zatem wyrażając swoją opinię o hali w Czyżynach nie rozmawiajmy o Atlas Arenie, tylko o hali w Czyżynach. Znacznie droższej i niewiele większej.

@1q2
Warszawa miała swego czasu taki pomnik, zwał się Stadion Dziesięciolecia. Teraz powstaje jego nowocześniejsza wersja. Musimy być bardzo bogatym narodem, skoro stać nas na takie pomniki. W zachodniej Europie tylko dwa kraje, znacznie od nas bogatsze zarówno ekonomicznie, jak i w tradycje piłkarskie, pozwoliły sobie na budowę podobnych obiektów: Anglia i Francja. I do obu tych obiektów dokładają.

Osoby, które tym się zajmują mają niestety gdzieś czy Kraków na to stać czy nie. Kadencja minie, może uda się wygrać następną - to jest ważne. Musi być spektakularny sukces - wielka hala.
Odpowiedz cytując