Wyświetl pojedynczy post
Silvestro
Senior Member
 
 
Od: 02.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#273
Stary 12.11.2009, 22:38
Robert nie traci czasu

Kubica pojedzie w rajdzie Taormina-Messina

Kierowca Formuły 1 Robert Kubica wystartuje na Sycylii w rajdzie Taormina-Messina, ostatniej w sezonie 2009 asfaltowej eliminacji Pucharu Włoch. Rajd zostanie rozegrany w dniach 13-14 listopada i będzie się składać z ośmiu odcinków specjalnych.

Kubica, którego pilotem będzie Michał Kuśnierz, pojedzie Renault Clio R3 z numerem startowym 22. To będzie jego drugi udział w rajdzie samochodowym, po raz pierwszy uczestniczył w 2005 roku w Rajdzie Wawelskim, gdzie jechał Subaru Imprezą.

Dwa tygodnie później (27-29 listopada) Kubica planuje wystartować w rajdzie du Var, ostatniej eliminacji mistrzostw Francji, gdzie pojedzie także rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb. Francuz, którego będzie pilotowała żona, pojedzie Citroenem C2 S1600.

Początkowo Kubica planował startować swoją prywatną Skodą Fabią WRC, ale po podpisaniu kontraktu w Formule 1 na sezon 2010 z ekipą Renault, będzie jeździł autem tej marki.

W rajdzie na Sycylii wystartuje również wicemistrz świata juniorów (JWRC) Michał Kościuszko, który pojedzie Skodą Fabią S2000 z numerem 8.

Na środę i czwartek zaplanowano na Sycylii zapoznanie z trasą. W piątek zostaną rozegrane dwa oesy, w sobotę sześć. Na mecie w Mesynie pierwsza załoga spodziewana jest w sobotę o 20.45.

Oficjalna strona rajdu :

http://www.rallytaormina.com/2009/default.htm
Odpowiedz cytując