|
Z jednej strony cieszę się, że chcemy wzmocnić rywalizację na pozycji bramkarza ale niekoniecznie widzę w osobie Brazylijczyka na dzień dzisiejszy lepszego bramkarza od Mariusza Pawełka - pomijając już fakt pozostawiania od pół roku bez klubu tego zawodnika, czy będzie on lekiem na całe zło naszej drużyny. Nie widzę, większy różnic w umiejętnościach Mariusza i Moretto zwłaszcza, gdy ktoś uważnie śledził rozgrywki ligi portugalskiej - nie przymierzając popełniają podobne błędy, niemniej Pawełek jest bramkarzem w tej chwili zwyczajnie lepszym. Nie rozumiem jednego, gdyby rzeczywiście Mariusz popełniał błędy co mecz, przegrywał nam ligowe spotkania rozumiałbym, że należy go wymienić - tyle że zawodnicy lepsi od niego kosztują krocie, a za darmo dobrego bramkarza jest znaleźć tak samo ciężko jak np. lewego obrońcę.
Naszym problemem w każdym meczu jest skuteczność, słabość całej linii pomocy i ataku - pozyskanie nawet bardzo dobrego bramkarza (na dzień dzisiejszy niemożliwe) i tak nie przełoży się na naszą grę w polu - to chyba dla wszystkim musi być jasne.
Od momentu odejścia jedynych klasowych skrzydłowych tj. Uche, Błaszczykowskiego i Kosowskiego Wisła przestała grać ładny dla oka skuteczny futbol - nie mamy również klasowego środkowego pomocnika, ani napastnika i to są podstawowe bolączki naszej drużyny. Nasi gracze nie prezentują z małymi wyjątkami nawet średniego poziomu europejskiego - toteż trudno oczekiwać od nich ładnej i skutecznej gry a także odpowiednich wyników na arenie międzynarodowej. Jeżeli do tego dodać miernotę polskiej myśli szkoleniowej - który trener w ostatnich latach wyjechał z Polski trenować jakiś zespół... to na takich fundamentach nie da się zbudować silnej drużyny. Gdy słucham trenera Skorżę mówiącego o budowie drużyny w ciągu najbliższych 8 lat to mam jedno zasadnicze pytanie na kim chce to budować - Łobodzińskim, Diazie, Jopie. Nie lubię bardzo gdy z kibiców bez względu jakiej drużyny robi się idiotów mających jedynie wpłacać do kasy klubowej za bilety i souveniry. Kolejna sprawa jak chcemy wprowadzać do zespołu młodych zawodników, skoro młodzi adepci futbolu nie mają gdzie trenować a szkoleniem młodych ludzi w Polsce zajmują się amatorzy.
Ostatnio edytowane przez kibicwisły1906 : 11.11.2009 o godz. 15:21.
|