kot napisał(a):

Minimalizm i nonszalancja = kunktatorstwo i niechlujstwo = brak profesjonalizmu i honoru
|
Kocie, niestety w stosunku do polskich piłkarzy generalnie zasada brzmi:
Jeśli nie muszą grać na 100%, to nigdy nie zagrają. Natomiast jeśli sytuacja jakimś cudem sprawi, że jednak muszą tak zagrać to najwyżej mogą to zrobić (o ile starczy umiejętności i szczęścia). To taka nasza swoista polska definicja piłkarskiego profesjonalizmu.
Widzą to chyba wszyscy nawet na naszym forum poza Konradem, dla którego "nie ma dramatu" w tym pojmowaniu profesjonalizmu i jego konsekwencji przez naszych piłkarzy.
A to, w połączeniu z całą masą innych patologii funkcjonujących w naszym zaściankowym, polskim futbolu (bo podejście i mentalność polskich kopaczy to tylko jeden z wielu równie poważnych problemow, o czym nie można zapominać), typu niskie budżety, brak pieniędzy i infrastruktury, tragiczny marketing, słabiutki scouting, marna "myśl szkoleniowa" wychowana na powyższych patologiach, brak stabilizacji, nerwowi właściciele bez pomysłu i sportowej wiedzy, fatalna kadra zarządzająca klubami, niesprawne szkolenie itd, itp. owocuje całą tą żenadą i kompromitującym poziomem sportowym, ktory ciągle musimy oglądać, a ktory się jedynie coraz bardziej "konserwuje". Ciągnąc ligę w dół, a nie w górę.
Dziś widzimy, że Wisła ostatnie pół roku, rok po prostu straciła. Nic nie zmieniło się na plus przez ten okres czasu. Pewnym przełomem może być tylko rozbudowa sieci scoutów i postawienie na bardziej "angielski" model organizacji pracy w pionie sportowym, czemu warto dać szansę. Innych korzystnych zmian i przesłanek do budowania na czymś nadziei na lepszą przyszłość nie wiedzę.
Skorża na pewno nie jest głównym problemem Wisły. Przeciwnie, widać zdecydowanie, że on pewne "strategiczne dla klubu" sprawy i kierunek ich realizacji dostrzega i poprawnie definiuje. Wie, o co w tej bajce powinno chodzić. Ale nie ma ani środków, ani dostatecznego zaplecza i poparcia, ani wreszcie odpowiedniej odwagi i zdecydowania, aby stanowczo "wziąć się za łby" z patologiami.