-Goral- napisał(a):

J
Z mistrzów w LM lig po części porównywalnych do nas: Aalborg, Anorthosis, Basel, Bate, Steaua tylko już wcześniej wspomniany Bate obronił tytuł.
|
Tak jak z każdej porażki można się podnieść, tak każdy, nawet największy sukces można myśląc krótkoterminowo spartolić.
W przypadku klubów, które tylko raz zdolaly wejść do LM, a potem wpadły w kłopoty zadziałay następujące głowne czynniki:
1. Rozmontowanie zwycięskich składow. Wszędzie szybko nastąpiła bardziej lub mniej masowa wyprzedaż najlepszych zawodników po ich wypromowaniu w LM. Naturalny efekt - zniszczenie drużyn, załamanie wyników, konieczność zaczynania od początku.
2. Niska konkurencja w składzie - kluby bez odpowiednio szerokich kadr nie mogą podołać grze na kilku frontach bez szkody dla wyników.
3. Zbyt szybka konsumpcja sukcesu - nigdzie nie stał się on odskocznią do kolejnych inwestycji podnoszących poziom drużyny i klubu.