MaXyM napisał(a):
Kiedy ma sie pojawic rF2 - to pytanie nas nurtuje juz od 2 lat. I wraca srednio co pol roku jak bumerang. Wg harmonogramu prac rF2 ma ujrzec swiatlo dzienne w 48 tygodniu roku. A to oznacza w koncu listopada Pytanie ktorego roku
Mialem pytanie od Lesia spisane ale teraz odpisuje z pracy i nie mam ich przy sobie. Wiec pewnie zapomne o niektorych rzeczach.
1. Mirzza twierdzi ze najwieksza zmiana to fizyka opon. Ale o tym pisalem w poscie wyzej
2. deszcz i woda - Mirzza widzial strugi wody cieknace po torze, kaluze i aquaplaning podczas ich przejezdzania. Woda wysycha szybciej na torze ktory jest nasloneczniony. Jesli na miejsce mokrego toru pada cien, to tam woda wysycha duzo wolniej i moze sie zdarzyc ze caly tor jest suchy a w jednym miejscu jest kaluza.
3. live-track. Bedzie realny livetrack liczony na podstawie toru jazdy aut a nie sztucznie wyznaczony na "sztywno". LT bedzie obejmowal wysychanie toru, zwiekszanie przyczepnosci w BL oraz zmniejszanie poza nia (brud, kawalki gumy), zmiane temp BL etc.
4. DX. Mirza nie wie jesli bedzie to wykorzystywalo specyfikacje DX9c, jednak powiedzial ze bedzie mozna dac ponad 200 niezaleznych zrodel swiatla dla sceny w miejsce kilku jakie mozna teraz. Jesli to potwierdza zmiane specyfikacji - nie wiem
5. grafika - podobno wyglada to jak shift ale z fizyka symulacji
6. zmiany kierowcow - podobno poprawione - nie potwierdzone
7. uszkodzenia (chlodnica, przejazdy przez progi spowalniajace etc). Wszystko bedzie... ale tez... to jest zaiplementowane juz w rF1. tylko ze nikt tego nie modeluje w obecnych modach. Jedyne co bedzie nowe to to, ze po zlapaniu gumy i jezdzie na flaku, mozna bedzie zniszczyc tez felge i w ogole nie dojechac do pitu. Felge tez bedzie mozna zniszyc uderzajac bokiem w kraweznik
8. Auta - niestety nic nie wiadomo. W wersjach testowych widac tylko tempcary.
9. zawieszenie dodanie nieliniowe sprezyny oraz nowe typy zawieszen.
10. Dev kit - dostepny bedzie soft sluzacy do definiowania obiektow (tory, auta) posiadajacy automatyczna kontrole jakosci. Ma to wyeliminowac bledy powodujace niedzialanie modow w jakis trybach DX, czy przy jakkis wybranych ustawieniach grafiki. Devkit umozliwi tez konwersje starych modow do nowych. Przy czym nie bedzie to plug-and-play. Konwersja toru ma zajac tylko 2 dni. Oczywiscie przekonwertowany stary tor nie bedzie posiadal niektorych ficzerow jak obsluga deszczu etc
11. wiatr - beda symulowane podmuchy wiatru
12. bedzie poprawione obliczanie efektu draftu uwzgledniajac aerodynamiczne ustawienia pojazdow (wingi) oraz zmniejszenie docisku aero przez auto jadace w drafcie.
Jesli mi cos przyjdzie do glowy to napisze.
Mirzza jednoczesnie ostrzega, ze nie ma gwarancji co do daty wydania, ale takze co do ficzerow zawartych w tym wydaniu. rF2 jest oparty o rF Pro - symulacje dla profesjonalnych zespolow - jest gotowy od roku. Jedyne na czym sie pracuje w ostatim czasie to grafika i ogolnie to co graczowi ma sie podobac.
|
Cytat:
A co z FF?
Moze nie napisalem tego wprost. Ale to juz bylo w wywiadzie z Gijonem: FF jest przepisany od nowa i wraz z nowym modelem opon jest rewelacyjny.
|
Cytat:
|
Dev Kit rF2 umozliwia precyzyjne modelowanie nierownosci toru.. jednak to wszystko zalezy od modderow.
|
taka oto reklama dla zainteresowanych

mowa o nowym
rFactor 2 - symulatorze wszystkiego co jeździ