Wyświetl pojedynczy post
spartan
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: WISŁA KRAKÓW SALVATOR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12153
Stary 05.11.2009, 21:08
* napisał(a):Wyświetl post
Wie ktoś jak wygląda procedura wyrabiania legitymacji ubezpieczeniowej? Od czego w ogóle zacząć. Czy wyrabia ją pracodawca czy pracownik? Mam umowę o pracę na czas określony Pracuję już parę lat i do tej pory wystarczały mi druki RMUA jak przychodziło udać się do lekarza, ale ostatnio przestali je dawać.
ZUS wystawia legitymację tylko tym pracownikom, których pracodawcy nie mają do tego prawa tzn. zatrudniają mniej niż 20 osób. (http://www.zus.pl/pliki/formularze/e_22.pdf)
Jeżeli Twoja firma jest większa to legitymację ubezpieczeniową powinien wydać Ci pracodawca.

PS.
Dobra rada upominaj się o RMUA - mogą być potrzebne jak to wszystko się zawali. Nie żartuję.....
http://rzecznikzus.bloog.pl/
260 mln dokumentów miesięcznie !!!
Ostatnio edytowane przez spartan : 05.11.2009 o godz. 21:11.
ANTY-RABBIN-FRONT
Odpowiedz cytując