* napisał(a):

|
Wie ktoś jak wygląda procedura wyrabiania legitymacji ubezpieczeniowej? Od czego w ogóle zacząć. Czy wyrabia ją pracodawca czy pracownik? Mam umowę o pracę na czas określony Pracuję już parę lat i do tej pory wystarczały mi druki RMUA jak przychodziło udać się do lekarza, ale ostatnio przestali je dawać.
|
ZUS wystawia legitymację tylko tym pracownikom, których pracodawcy nie mają do tego prawa tzn. zatrudniają mniej niż 20 osób. (
http://www.zus.pl/pliki/formularze/e_22.pdf)
Jeżeli Twoja firma jest większa to legitymację ubezpieczeniową powinien wydać Ci pracodawca.
PS.
Dobra rada upominaj się o RMUA - mogą być potrzebne jak to wszystko się zawali. Nie żartuję.....
http://rzecznikzus.bloog.pl/
260 mln dokumentów miesięcznie !!!