Wyświetl pojedynczy post
spartan
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: WISŁA KRAKÓW SALVATOR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1605
Stary 03.11.2009, 22:47
Często na forum pojawiają się głosy porównujące sytuację klubów polskich do czeskich a Wisłę do Sparty.
Oto jak wygląda sytuacja Sparty:
http://fotbal.idnes.cz/fotbalova-spa...732_fotbal_ald

Piłkarska Sparta w ubiegłym roku wykazała stratę 142 mln koron (23 mln złotych) Jest to drugi najgorszy rok w historii klubu. Z gorszym wynikiem zamknął się jedynie budżet w roku 20072008, gdzie strata wyniosła 156 mln koron (25 mln złotych). Obecny rok jest czwartym z rzędu jaki wicemistrz Czech kończy na minusie.
Jak ogłosił prezes klubu Daniel Krzetinsky wpływ na sytuację klubu miała przede wszystkim zmiana w strategii rozwoju Sparty polegająca na ograniczeniu transferów z klubu i stabilizacja sportowa drużyny.
Włodarze Sparty szacują, że niezakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów pozbawiło prażan ok. 180 mln koron. (29 mln złotych).(Sparta ostatni raz grała w tych rozgrywkach przed 4 laty)

Sparta od czerwca 2004 roku należy do spółki J&T, która odkupiła klub za 554 mln koron (88,6 mln złotych) od poprzedniego właściciela i od tego czasu zanotowała stratę 363 mln koron (59 mln złotych)
ANTY-RABBIN-FRONT
Odpowiedz cytując