Wyświetl pojedynczy post
Jazon
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2753
Stary 26.10.2009, 19:13
@swój chłop

Do Cracovii jako kibic Wisły czuję naturalną niechęć (mówiąc dyplomatycznie) i z jednej strony chciałbym aby spadli do 1 ligi (chociażby po to, aby dosięgła ich sprawiedliwość - powinni byli spaść ostatnio, za wyniki sportowe przede wszystkim i za kłopoty licencyjne na dokładkę), ale z drugiej strony...

...Żal najstarszych i najbardziej legendarnych derbów w Polsce. Ganiający się smarkacze po osiedlach mnie nie interesują. Interesuje mnie aspekt sportowy i czysto rywalizacyjny. Wiadomo że Craxa odstaje od nas o 2 poziomy, ale na mecz z nami zawsze się mobilizują i jest ten dreszczyk emocji i rywalizacji, chęć zaznaczenia swojej dominacji w bezpośrednim ligowym starciu. Coś, co elektryzuje prawdziwych kibiców, czym żyły od 100 lat kolejne pokolenia krakowian.
Jak ktoś tego nie łapie, to znaczy, że ta stara dobra piłkarska mentalność kibicowska już zanikła, a zdominowała ją prostacka klubowa nienawiść dla samej nienawiści.
A chuligańskie wybryki wyrostków ganiających się po osiedlach są tego tylko pokłosiem. Taka prawda.
Odpowiedz cytując