darek olszówka napisał(a):

czy macie jakies zapytania, podpowiedzi, cos co moze przysluzyc sie naszej wspolnej sprawie? jestem otwarty na wszystkie propozycje, ktore pomoga w tym temacie. tak samo zalezy mi zeby stadion Wisły byl jak naszybciej wybudowany i zeby mozna bylo ogladac mecze przy pelnej frekwencji i oprawie. czekam...
|
Na pewno proszę powoływać się na argumenty ekonomiczne, które wbrew pozorom są po naszej stronie, po stronie planowego ukończenia inwestycji, pamiętać o przykładach innych miast, wyjaśniać reszcie radnych, dlaczego bardzo często wszędzie na świecie rosną koszty inwestycji w trakcie jej trwania, być za rozliczeniem błędów i winnych zaniedbań, bałaganu itd., bo to na pewno słuszne, ale dopiero po ukończeniu budowy.
I przypominać, że stadion się opłaca, może bardzo pomóc miastu, młodym ludziom, klubowi, krakowskiemu sportowi, przez dziesięciolecia zaniedbywanego infrastrukturalnie, itd.
Radna Jantos jest nauczycielką, tak? Wiec powinna zrozumieć, że jeśli młodzi ludzie będą na stadionie, kibicując i przeżywając piękne chwile, to nie będzie ich jednocześnie ćpających gdzieś w ciemnych zaułkach, rozładowujących agresję aktami przemocy gdzieś na przechodniach, wałęsających sie bez celu po osiedlach...
Gdyby sport i stadiony były złą i niepotrzebną inwestycją, to nikt na świecie nie budowałby ich czasem za gigantyczne pieniądze, wbrew różnym przeszkodom, kryzysowi, i pomimo wielu innych potrzeb.