|
Mecz stał na zastraszająco niskim poziomie . Mecze 17 z 18 drużyną Premier League stoją przy dzisiejszym spotkaniu w Sosnowcu na kosmicznym poziomie . Zero pressingu , ospałe tempo nonszalancja w najprostszych zagraniach , brak współpracy między partnerami , fatalna skuteczność , braki w wyszkoleniu technicznym widać na każdym kroku . Piast poziom 5 ligi angielskiej , Wisła może 3 .
Ogólnie mam wrażenie , że poza meczami z Lechem , Śląskiem oraz Zagłębiem Wisła gra do tej pory totalnie minimalistyczną piłke . Strzelić bramke, może jeszcze jedną i kontrolować spotkanie i do domu . Może się wydawać że dominuje w naszej lidze , ale to poprostu liga jest taka tragiczna , a Wisła nie robi nic aby nawet w takiej lidze błyszczeć . 2 lata temu gdy do zespołu przyszedł Kosowski widac było w Wiśle kapitalną piłke , można z senstymentem wspominac tamten okres gdy każdego rywala odprawialiśmy z workiem bramek . Teraz gdy zawodnicy są przyzwyczajeni do zwycięstw , nie grają nawet w 30% tego co 2 lata temu . Widać że Levadia ich kompletnie nic jeszcze nie nauczyła .
Oceny indywidualne (1-10):
Cebanu - strach w bramce , Pawełek przy nim to oaza spokoju - 3
Alvarez - dobrze wyglądała jego współpraca z Łobo , w ofensywie nalezy mu się duży plus , zaś w obronie nie nadąża, patrząc obiektywnie Wisła straciła do tej pory 7 bramek w lidze , w tym przy 3 zawinił Alvarez - 5
Marcelo - profesor - 8
Głowacki - dobre zagrania przeplatał bezsensownymi faulami - 6
Piotr Brożek - jak na niego nawet starał się grać w ofensywie , jednak bez fajerwerków , teoretycznie rozgrzesza go kontuzja - 6
Łobodziński - pozytywnie zaskoczony jego postawą , jednak tak jak już ktoś powiedział , inaczej gra się przeciw Lechowi , a inaczej przeciw Piastowi, widac że chciał coś zagrać w przeciwieństwie do partnerów w ofensywie - 7
Diaz - chaos , zauważam że nauczył się ' kółeczek' od Cantoro i to działa na niego in minus , im mniej kombinuje tym lepiej gra , a tak wychodzi z tym różnie - 6
Jirsak - miał pare znakomitych zagrań , ale w większości akcji nie chciał na siebie wziąść ciężaru , może się okazać że Garguła po kontuzji wniesie więcej do zespołu - 6
Kirm - zupełnie niewidoczny i zagubiony - 3
Małecki - niby się starał , ale celownik ma nie wykalibrowany , nie będę już wałkował jego krzyków i wymachiwania rękami bo już wystarczająco powiedziano na ten temat - 5
Paweł Brożek - strzelił bramke i spoczął na laurach , trzeba sobie powiedziec szczerze że nie ma już motywacji do gry w Wiśle - 4
zmiennicy :
Cantoro - temu panu dziękujemy - 4
Ćwielong - zrobił mniej niż Łobo , takich Ćwielongów mamy w lidze na pęczki - 5
Burliga - dobrze że trener Skorża zaczyna stawiac na młodych , myślę że do końca sezonu Burliga uzbiera 5 minut w barwach Wisły , dobrze mu już idzie . Leszczak musi czekac na swoje 20 sekund jeszcze conajmniej 2 lata .
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.10.2009 o godz. 19:32.
|