Macie racje jeno dziecku ciężko coś takiego zrozumieć - Ja bym to próbował wytłumaczyć tak - papierek czy teraźniejsze monety są tylko substytutem posiadania czegoś wartościowego - same w sobie są chuja warte

Prawdziwą wartością było i jest złoto - dodrukowanie kasy to jest tak jakby ktoś z 1 100% złotej monety, zrobił np 2 - gdzie każda zawiera 50% złota i 50% żelaza - teoretycznie może to przejść ale praktycznie są osoby które wychwycą ten szwindel i obie przerobione monety będą warte tyle co jedna w 100% zrobiona ze złota.
Wracając do naszych papierkowych czasów - gdyby dodrukować drugie tyle złotówek(oczywiście jest to teraz niemożliwe) to będziemy mieli 2 x tyle papiru który jest wart 2 x mniej - więc nie ma to najmniejszego sensu.