Jakiś czas temu zapytał mnie o to pewien dzieciak i nie umiałam odpowiedzieć
Czy mógłby ktoś tak prosto wyjaśnić mi dlaczego Państwo nie może "dodrukowywać" pieniędzy? Wiem, że pytanie może dziwne,ale liczę na odp ;-)
Chodzi o sytuację jak jest bieda, kryzys czy na jakąś inwestycję brakuje kasy - to czemu Państwo tych pieniędzy nie może "wyprodukować" ale nie jako zysk tylko tak fizycznie jako papierki.
Jakie są tego powowdy ekonomiczne, co by to mogło spowodować ?
Bo nie powiem, nie umiałam tego wyjaśnić
