Wyświetl pojedynczy post
szorstki
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5101
Stary 22.10.2009, 23:14
Złych wieści ciąg dalszy:
Stadion Wisły nie będzie gotowy na czas
GW napisał(a):
Gdy prezydent Jacek Majchrowski zwrócił się w środę do radnych o przekazanie dodatkowych 30 mln zł na modernizację obiektu (mają być przeznaczone głównie na budowę głębszych fundamentów), wybuchła burza. Okazuje się jednak, że nie będą to ostatnie pieniądze potrzebne na stadion. Do tej pory nie rozpisano bowiem przetargu m.in. na położenie murawy, zainstalowanie monitorigu czy nagłośnienia stadionowego. W tej sytuacji w grę wchodzi plan awaryjny: przy sprzyjających okolicznościach Wisła dostanie do użytkowania obiekt w czerwcu, ale bez skończonej jednej z trybun głównych.

Z naszych informacji wynika, że głównym powodem opóźnień są relacje na linii architekt - wykonawca. Polimex Mostostal od kilku miesięcy próbuje wyegzekwować od architekta Wojciecha Obtułowicza nowe projekty, bo część z wcześniej złożonych nie nadaje się do realizacji (np. dach jednej z trybun nie miał instalacji do odprowadzania wody). W tej sytuacji Polimex na własną rękę zaczął przerysowywać projekty. - To bez znaczenia, kto się tym zajmuje, byle to nie było totalne naruszanie prawa autorskich. My też nanosimy poprawki i czasem chwilę to trwa, bo odpowiedzialność jest wielka - zaznacza Obtułowicz. - Jeśli wszyscy się zmobilizują, to stadion będzie gotowy na czas.
ręce opadają...
Kibic z sektora A wizytówką klubu
Odpowiedz cytując