Wyświetl pojedynczy post
marjan
Junior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5018
Stary 21.10.2009, 12:45
Oldpara napisał(a):Wyświetl post
Tak naprawdę stadiony w Krakowie i Poznaniu to ofiary tego, że przez ostanie 20 lat mieliśmy nieco bardziej zaradne władze samorządowe niż wszędzie indziej (oczywiście zachowując polską skalę) U nas i u nich przynajmniej zbudowano po jednej trybunie wg. oszczędnych projektów.

Tylko w Krakowie i Poznaniu trzeba dopasowywać i przerabiać projekty bo już coś ktoś kiedyś wybudował. W pozostałych miastach nikt palcem nie ruszył, i teraz mają lepiej bo jak się kasa z Unii, i z inwestycji na Euro posypała, to oni budują elegancko od zera, a w Krakowie i Poznaniu trzeba się naginać i dostosowywać do stary, oszczędnych projektów.

Przez to stadiony w Gdańsku czy Wrocławiu są spójniejsze, i dopracowane od A do Z, a nasze przypominają układankę i co chwila wynika jakiś pasztet.
Piszesz, że palcem nikt nie ruszył w pozostałych miastach i że mają kasę z unii i inwestycji na euro, a to połowiczna prawda. Można tak mówić o stadionach w Gdańsku i Wroclawiu, gdzie przed przyznaniem organizacji meczów turniejowych nie było 'parcia' na piłke klubową.
Stadion Legii nie jest finansowany z funuszy unijnych, państwowych, ani (podobnie jak Wisły ) nie będzie areną euro2012, a mimo wszystko jest spójnym i jednolicie finansowanym projektem. Nie pisze, że ładny czy brzydki - to kwestia dyskusji - pisze, że jest projekt, sa pieniądze na projekt i jest realizacja niewymagajaca - o litości - korekt w projekcie. A dyskusje o budowie (takie, że teraz to juz napewno) trwały od 15 lat. 100% wartości stadionu Legii i co ważne -w jednej transzy-swinansowała Warszawa.
Odpowiedz cytując