Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2604
Stary 18.10.2009, 19:53
Ja jeszcze odnośnie "meczu na szczycie". O grze Wisły już pisałem w stosownym wątku. Ale jak słyszę, że "mecz mógł się podobać", to aż prosi się o komentarz.

Mecz mógł się podobać, ale trochę na zasadzie amatorskiego porno - fajnie, że u aktorów jest ten żywiołowy entuzjazm, ale ich umiejętności, podobnie jak kamerzysty i montażysty cały ten "produkt" dyskwalifikują.

Ten mecz to było właśnie takie amatorskie porno. Odważna gra do przodu, ale totalny chaos. Mnóstwo miejsca na boisku, formacje źle poustawiane. Pełno akcji, w których głównym elementem był przechwyt (a więc strata przeciwnika) i jedno, góra dwa celne podania.

Strasznie raziły braki techniczne - większość zawodników nie umie przyjąć piłki, tak by od razu móc z nią pobiec. Już nie mówiąc o przyjęciu piłki w biegu. Strzały z dystansu - tylko jeden Jirsak potrafił ładnie strzelić z woleja. Peszko, Małecki, Ćwielong - nadzieje polskiej piłki koszmarnie pudłowały, na Zachodzie za taki kiks Sławek zszedłby natychmiast z boiska i następne parę meczy oglądałby z trybun (no, może z ławki).

Chwalony przez media Lewandowski grał zwyczajnie za miękko - on co chwila się pokłada. W europejskich pucharach sędzia po prostu nie będzie zwracał na niego uwagi. Niech więc dziękuje za każdego łokcia i kuksańca, którego dostał lub dostanie od Marcelo, Głowy, a także nieocenionego Szalę, Astiza, Choto etc. Bo jeśli myśli o zagranicznej karierze, to musi nauczyć się z tym żyć. A czasem umieć oddać, do tego tak by tego nie widział sędzia. Zamiast się pokładać, niech się nauczy mocniej stać na nogach, to strzelać będzie więcej goli. Może warto by zacząć ćwiczyć na siłowni?

Paweł Brożek to cień zawodnika z zeszłego roku, sprzed kontuzji. Zupełnie bez błysku, bez agresji, często bojaźliwie. 2-3 dobre zagrania na mecz to za mało. A mówimy o etatowym reprezentancie Polski.

Słowem - dno i metr mułu.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując