brylant17 napisał(a):

Nigdy się tym nie interesowałem zawsze myślę, że to jest do pomiaru:
Jak to się nazywa i do czego tak naprawdę to służy
|
to na moje oko tachymetr czyli takie narzędzie pracy geodety służące do pomiaru topograficznego (kąt i odległość w terenie). ale lepiej niech potwierdzi ktoś dobrze obyty z geodezją.
edit: @up no właśnie. pisałem posta równocześnie co kolega wyżej ; )