brylant17 napisał(a):

Nigdy się tym nie interesowałem zawsze myślę, że to jest do pomiaru:
Jak to się nazywa i do czego tak naprawdę to służy
|
Tachimetr. Prace geodezyjne. Za pomocą tego "czegoś" oblicza się odległość i chyba wysokość (tzn czy wszystko stoi tam gdzie powinno w rzeczywistości stać np. filar trybuny

)