Wyświetl pojedynczy post
Mario Nh
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2119
Stary 13.10.2009, 14:54
Krissu napisał(a):Wyświetl post
Odpaliłem CM 2010, po raz pierwszy od momentu rozdzielenia się CMów i FMów. Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony...
Cytat:
Ładniej pokazane mecze (chociaż tak samo jak w FM09 - nieczytelne)
Ładniej pokazane mecze?
Chyba tylko na pierwszy rzut oka. Grafika owszem jest ładniejsza niż w grze SI jednak animacje biegających piłkarzy są beznadziejne. Biegają po prostu nienaturalnie, zbyt często się przewracają (Nawet przy krótkich podaniach!). Bezsensu rozgrywane akcje, tragicznie wyglądające przyjęcia piłki i strzały.

Cytat:
Scouting pomyślany o niebo lepiej niż w FM
Scouting przemyślany?
Chyba nie tak do końca.
Odkąd Australia leży na kontynencie Azjatyckim?
Pracownik wysłany w dane miejsce na kuli ziemskiej przynosi bezsensownie wiadomości cały czas na temat tych samych, wyszukanych zawodników.

Cytat:
Taktyka - zawodnika można w dowolnym miejscu boiska ustawić, kazać mu biec w dowolnym kierunku.
Taktyka! #?#
Owszem dodano kilka ciekawych opcji ale kilka rzeczy niepotrzebnie uproszczono, jak np. zadania dla całej drużyny, bo ustawić można tylko: podania, krycie, wślizgi, mentalność i tempo. Może to tylko przyzwyczajenie do dużo bardziej skomplikowanego FM-a ?

Cytat:
Wydawanie poleceń indywidualnych też o wiele bardziej intuicyjne niż w FM.
W trakcie rozmowy w przerwie meczu można skomentować nie tylko jak radzi sobie cała drużyna czy indywidualny zawodnik ale i cała formacja, obrona, atak, pomoc.
Polecenia bardziej "indywidualne", aż za bardzo!
Dodano kilka nowych rozwiązań. Wypowiedzi, które skierujemy do naszych podopiecznych, możemy wskazać, w jakim tonie ją wygłosimy. Jest to trochę dziwne i bezsensowne, bo jaki trener mówi w sposób agresywny, iż jest to mecz bez znaczenia?

Cytat:
Bardzo podoba mi się sposób w jaki rozwiązano bicie wolnych.
Co do bicia wolnych, to jest to na co czekam w FM-ie...
Oczywiście w dużo lepszej wersji niż ta w wydaniu CM 2010.
Powód? Okazuje się, że w bardzo łatwy sposób możemy stworzyć tak zwany "killer wolny”, co doskonale widać choćby na tym filmie.
Cytat:
Czekamy na odpowiedź SI.
To chyba na tyle.
Jak to ktoś kiedyś napisał nie jest łatwo sstworzyć dobrą grę co dobitnie pokazuje przykład CM. Pomimo iż twórcy tej gry mieli aż 2 lata (!) na przygotowanie najnowszej odsłony. Skoro nie teraz to już chyba nigdy nie dorównają produktowi SI.
Odpowiedz cytując